Charakterový- Svalový pancíř
Charakterový, svalový pancíř je pojem pocházející především z Body - psychoterapie a zavedl jej Wilhelm Reich, psychiatr a žák Sigmunda Freuda.
V těchto článcích vyjadřuji svoji zkušenost, názor. Pokud je váš názor odlišný, respektuji jej, prosím respektujte vy i můj. Samozřejmě doporučuji zjistit si informace i z jiných zdrojů, pokud Vás nějakým článkem inspiruji, něčím obohatím, budu rád.
Charakterový, svalový pancíř je pojem pocházející především z Body - psychoterapie a zavedl jej Wilhelm Reich, psychiatr a žák Sigmunda Freuda.
Tento pojem zrovna nepatří mezi odborné psychologické pojmy. Popisuje určitý vzorec chování a způsob řešení situací, který možná používáte. Slouží jako obrana, nástroj, který nám může pomáhat, ale v mnoha případech škodit.
Potřebujete zvýšit svoji šanci na úspěch při výběrovém řízení, pohovoru u přijímací zkoušky? Nechcete, aby tento pohovor by pro vás bojem nebo soupeřením. A něco pro to chcete udělat? Nabízím Vám cca 90-120 minutové základní setkání, kde se dozvíte o své povahové výbavě (možná netušené), svých silných stránkách, ale i těch slabých. Najdeme, kde...
Pokud se vám neustále opakují různé životní situace (většinou ty negativní, těch pozitivních si většinou nevšímáme a bereme je jako samozřejmost), máte více možností řešení. Buď se nechat dál unášet životem a vždy je nějak přetrpět nebo se pokusit tyto situace pochopit a rozklíčovat. Ale hlavně se z nich poučit.
Emoční kotva (kotvení) je nevědomý nebo cíleně vytvářený proces, kde se vytváří propojení mezi určitým vnějším podnětem (hudba, slovo, prstové symboly nebo třeba i vůně a jiné) a emočním stavem. Postup používá princip například metody NLP, dá se říci i EFT. Práce s emoční kotvou je i součástí mých konzultací.
Kaizen je postup, ale i filosofie pro změnu procesů ve výrobě a řízení podniků. Jeho historie sahá až do 2. světové války. Tato filosofie malých, ale účinných změn se dá využít i při osobním rozvoji a sebeřízení. Je využitelná v rámci jakýchkoliv životních změn, změn návyků a způsobů myšlení. Užitečná při koučinku a sebekoučinku. Snižuje riziko, že...
Setkali jste se už někdy s tímto pojmem? Pokud ne, věřte, že princip tohoto pojmu znáte, u sebe nebo svého okolí. Je to očekávání, pravda, kterou máte uloženou v myšlení a toto způsobí, že se daná situace stane, ať je to neúspěch, chování okolí k sobě nebo cokoliv jiného. Někdy to bývá rodinné dogma předávané z generace na generaci. Jsou...
Již od narození dáváme všemu, co vidíme, nějaký význam. Může to být chování lidí, jejich mimika, slovo, osobní zkušenost a jiné. Tento význam bývá pozitivní, ale může vzniknout i negativní. Na začátku je tento význam pocitový, vytváříme si jej na základě toho, co vidíme, slyšíme nebo třeba vnímáme emočně. Postupem času tomu dáváme i význam...